Živú krížovú cestu v Prešove uvidíte aj v priamom prenose

Živú krížovú cestu v Prešove uvidíte aj v priamom prenose
14.04.2017
 
Autentické spracovanie príbehu odsúdenia Krista uvedú na Veľký piatok.
 
PREŠOV. Na Veľký piatok sa v centre Prešova opäť uskutoční tradičná, živá veľkonočná krížová cesta.
 
Autentické spracovanie príbehu odsúdenia Ježiša Krista a jeho strastiplnej cesty s krížom, ktoré si každý rok nenechajú ujsť stovky veriacich, prinesie v tomto roku aj jednu novinku. Bude ňou priamy internetový prenos, informoval tlačový hovorca Mestského úradu v Prešove Milan Grejták.
 
Živé zobrazenie krížovej cesty, ktorou si kresťania pripomínajú deň utrpenia, ukrižovania a smrti Ježiša Krista spred vyše dvetisíc rokov, je v Prešove už tradične neoddeliteľnou súčasťou oslavy najväčšieho kresťanského sviatku.
 
Tradícia začala pred deviatimi rokmi ešte v mestskej časti Nižná Šebastová pod vedením bývalého správcu tamojšej farnosti Petra Gombitu.
 
Odvtedy sa odohráva na Veľký piatok v čase, keď sa podľa Biblie uskutočnilo Kristovo ukrižovanie a každoročne sa teší veľkému záujmu.
 
Amatérski herci
 
Živá krížová cesta sa v tomto roku uskutoční v centre mesta na Veľký piatok 14. apríla o 10. hodine.
 
Emotívne spracovanie tradičného príbehu pripravilo mesto Prešov s amatérskymi hercami z farnosti Nižná Šebastová a dobrovoľníkmi z neziskovej organizácie Oáza - nádej pre nový život.
 
Pôjde o autentické zobrazenie štrnástich zastavení krížovej cesty.
 
Začne sa na pešej zóne pred mestským úradom Pilátovým súdom, potom sa v sprievode pôjde cez prepojovaciu komunikáciu medzi Konkatedrálou sv. Mikuláša a južným parkom na Hlavnú ulicu.
 
Po Hlavnej pokračuje sprievod cez Svätoplukovu ulicu a ukončí sa v Záhrade umenia, kde sa odohrá ukrižovanie, sňatie z kríža a uloženie Ježišovho tela do hrobu.
 
Piatkové autentické, živé stvárnenie biblickej krížovej cesty bude z centra Prešova vysielané aj na internetovom streame.
 
Priamy prenos bude možné sledovať na adrese https://livestream.com/filmasro/krizova.
 
„Tým, ktorí sa do centra Prešova nebudú môcť z rôznych dôvodov dostaviť, sa tak ponúka ďalšia možnosť ako vidieť toto originálne spracovanie biblického príbehu,“ uviedol Grejták.
 
SITA
 
Zdroj:
https://presov.korzar.sme.sk/c/20507809/zivu-krizovu-cestu-v-presove-uvidite-aj-v-priamom-prenose.html?ref=njctse
 
Zdroj: ilustračné 
Mária Pihuličová
 
Korzár
Naspäť na aktuality