Ad: Nad pastierskym listom prešovského arcibiskupa

Ad: Nad pastierskym listom prešovského arcibiskupa
28.01.2020

Toto vyjadrenie je prejavom mojej kňazskej poslušnosti.

Začiatkom nového roka som na týchto stránkach publikoval komentár s názvom Nad pastierskym listom prešovského arcibiskupa.

Článok vyvolal prudkú reakciu za i proti. Veľmi ľutujem, ak moja úvaha bola pochopená ako útok na arcibiskupa Jána Babjaka či na úrad hierarchu alebo na gréckokatolícku metropolitnú cirkev. Za to, že si niektorí čitatelia vytrhli niektoré názory z kontextu a polemizovali o nich akýmkoľvek smerom, naozaj nemôžem.

Do svojich úvah často vkladám aj vážne a ťaživé svedectvá, ktoré som si v ostatných rokoch vypočul od mnohých kňazov pôsobiacich v archieparchii, nemali by sme sa báť hovoriť o nich nahlas.
Mrzí ma, ak moja snaha bola pochopená ako irónia. Naopak, snažím sa iba vyvolať polemiku a otvoriť zdravú diskusiu o kľúčových problémoch gréckokatolíckej cirkvi.

Svojím článkom som chcel iba vytvoriť priestor na búranie bariér strachu a na vypovedanie všetkého, čo nás bolí, znechucuje a bráni priznávať svoje slabosti či otvárať svoje rany, aby sme ich mohli spolu liečiť.

Ešte raz zdôrazňujem, že ľutujem, ak som spôsobil niekomu, či už osobne, alebo všeobecne, ujmu na mene alebo povesti, úprimne sa za to ospravedlňujem.

Prosím, prijmite toto vyjadrenie ako prejav mojej kňazskej poslušnosti.

Ján Krupa
Študoval teológiu v Prešove, Eichstätte a Ríme. Pôsobí hlavne ako farár gréckokatolíkov v Banskej Bystrici. Popritom pracuje ako náboženský redaktor Rádia LUMEN a píše a prekladá o cirkevných otcoch, východných cirkvách a islame pre časopisy Impulz, Slovo a Verba Theologica. Je ženatý a má dve dcéry

Zdrpj:
https://svetkrestanstva.postoj.sk/50922/ad-nad-pastierskym-listom-presovskeho-arcibiskupa

Foto
TASR/Lukáš Grinaj
www.rusyn.sk
Naspäť na aktuality