Kočner sa dočkal, Jankovská na svoje peklo ešte len čaká

Kočner sa dočkal, Jankovská na svoje peklo ešte len čaká
27.02.2020

Skutočnou hrozbou pre štát nebol Kočner, ale vysokopostavení ľudia v jeho službách.

O tom, čo môže znamenať 19 rokov natvrdo pre Ruska s Kočnerom pre výsledok volieb iba dva dni pred ich uskutočnením, by sa dalo zamýšľať na väčšom priestore. Lenže volebné moratórium kladie zákonné prekážky.

Preto len krátky odhad nepodložený dátami – vplyv bude malý, pretože všetko podstatné o Kočnerovom svete už voliči dávno vedia a rozhodujúca väčšina z nich sa podľa toho stihla zariadiť bez ohľadu na dnešný rozsudok.

Kto musí po tomto štvrtku premyslieť svoj ďalší život dôslednejšie, sú všetci tí predstavitelia štátu, čo Kočnerovi pomáhali. V prípade zmeniek sú to sudkyne a sudcovia z okolia Moniky Jankovskej. V iných kauzách vysokí policajní funkcionári atď.

Aj pre nich všetkých je rozhodnutie pezinského súdu zlou správou. Samozrejme, Kočner aj Rusko ešte majú nádej, že ich odvolací Najvyšší súd oslobodí. Vzhľadom na priebeh pojednávania a to, čo sme sa počas neho dozvedeli, to však vôbec nevyzerá na takýto záver.

Pokračovanie preto v tejto chvíli vyzerá úplne inak a nanovo sa treba pýtať, ako je možné, že Jankovská a jej ľudia, ktorí Kočnerovi s Ruskom so zmenkami podľa Threemy pomáhali, stále nie sú obvinení. Ako to, že Dobroslav Trnka, ktorý Kočnerovi robil poskoka v iných kauzách, ešte stále chodí po slobode? Atď.

Ak zmenkovú kauzu (a iné Kočnerove prípady) očistíme od účasti takýchto ľudí, ide v podstate o triviálny podvod, hoci za veľa peňazí. To, čo z nej urobilo hrozbu pre celú spoločnosť, sú práve Jankovská a spol., nie Kočner.

Čižnárom sľubované peklo sa preto nemalo týkať len vraždy Jána Kuciaka a malo v prvom rade urýchlene dopadnúť práve na predstaviteľov štátu, ktorí konali v priamom protiklade s tým, čo sa od nich očakáva. Namiesto toho vidíme nepochopiteľné otáľanie pri všetkých, čo Kočnerovi pomáhali.

Exkluzívni Kočnerovi spolupáchatelia s ním v Threeme dennodenne likvidovali právny štát. To, že je ich renomé beznádejne zničené a ich kariéry v troskách, je málo. Peklo vyzerá inak.

ROMAN PATAJ

Zdroj:
https://dennikn.sk/1775791/kocner-sa-dockal-jankovska-na-svoje-peklo-este-len-cak
www.rusyn.sk
Naspäť na aktuality