Luhári sú všade rovnakí

09.01.2021


Médiá sa s Lučanským samy dostali na tenký ľad

Kam až majú zájsť niektorí ľudia so svojou hanebnosťou, aby ich ostatní úplne prestali počúvať? Aby ich slovám, napríklad preto, že sú to takmer výlučne zlomyseľné lži, neprikladali žiadny nadbytočný význam.

Ak predsa niekto sám nemôže už ani náhodou veriť tomu, čo hovorí, prečo by sa tým ktosi iný mal zaoberať? Zasadzovať to do akéhosi kontextu a čosi z toho ešte nebodaj vyvodzovať.

Jasné, že cieľová skupina takých ľudí sa vždy nájde, kľúčové však je, ako k nim pristupujú tí, pri ktorých sa dá predpokladať, že si aj v ťažkých obdobiach dokážu udržať aspoň zvyšky príčetnosti. Popri elitách (sic!) by to mohli byť trebárs ľudia v médiách, práve tu sa však dostávame na tenký ľad. O ktorých médiách sa ešte dá hovoriť ako o príčetných, pravda?

To, čo napríklad jeden kvázi štandardný plátok v súvislosti s Lučanského samovraždou dovolil bez jedinej kritickej výhrady predviesť bývalému novinárovi Žitnému, v podstate ani nemohol korunovať nikto iný ako Flašík.

Nebolo už žiadnym prekvapením, že na sociálnych sieťach sa s nimi okamžite začala predbiehať celá dezinfoscéna vrátane parlamentnej opozície, ktorá je ako celok už dávno jej neoddeliteľnou súčasťou.

Ako už nie je možné povedať, v čom sa Blahove názory líšia od Mazurekových, nedá sa vidieť ani rozdiel medzi nimi a, čo ja viem, Daňom a Vaskym. No a o tom je reč, že prečo by hociktorého z členov tejto homogénnej skupiny mal ktosi brať vážne až tak, že ich ide upokojovať rozsiahlou vysvetľovacou kampaňou či dokonca medzinárodnou vyšetrovacou komisiou.

Od prvej sekundy ani jeden z nich nepotreboval nič vysvetľovať. A už vôbec sa v médiách, ktoré sa aj naďalej chcú tváriť ako seriózne, nemali zaoberať akýmisi paralelami medzi samovraždou pravdepodobne skorumpovaného policajta a špinavým zavraždením bezúhonného novinára a jeho snúbenice.

Tým ľuďom, bez ohľadu na ich počet, mali byť maximálne tak vypísané výmenné lístky na psychiatriu, pričom vodcovia stáda mali byť jeden po druhom poučení aj o práve nevypovedať s dôvetkom, že okamžité sklapnutie sa dá považovať za poľahčujúcu okolnosť.

Sám Lučanský si taký cirkus okolo svojej smrti celkom isto nezaslúžil. Ako chlap stál za viac ako všetci jeho bonzáci dokopy. Zo strany zúfalcov, ktorí sa boja, že sú ďalší na rade, nejde o nič iné ako o zneužívanie jeho pamiatky na vyvolanie nepokojov.

Našinca nemohlo nijako prekvapiť, že za morom sa o čosi podobné pokúsil aj Trump. Vie, že luhári sú všade rovnakí. A rovnako by mal vedieť, že počúvať ich je ako vyjednávať s teroristami.

JAROSLAV RUMPLI
Autor je učiteľ a spisovateľ

Zdroj:
https://komentare.sme.sk/c/22569298/media-sa-s-lucanskym-sami-dostali-na-tenky-lad.html

Foto: Milan Lučanský. 
(Zdroj: FOTO SME - MARKO ERD)

Aktuality

Zobraziť všetky
30.04.2021

2% z Vašich daní. Uchádzame sa o Vašu priazeň

názov:  Združenie  inteligencie Rusínov  Slovenska právna  forma:  občianske  združenie IČO: 31 770 746 sídlo:  Pribišova 8,  841 05 Bratislava  bankové spojenie:  0011494077/0900  SLSP, a.s. IBAN: SK56 0900 0000 0000 1149 4077ň kontakt:  …
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
13.04.2021

Klient stacionára: Musíme, chceme žiť...

Mobilný tím z Prešova lieta po celom východe, zaočkoval už aj seniorov blízko Ukrajiny NIŽNÁ SITNICA. Mobilný očkovací tím z Fakultnej nemocnice s poliklinikou J. A. Reimana vyrazil v pondelok z Prešova už pred šiestou ráno, aby sa krátko po si…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
12.04.2021

Při návratu na Zem byl Gagarin v nebezpečí. Dělat nemohl nic, musel jen čekat

Přesně před šedesáti lety, 12. dubna 1961, se uskutečnil historický let Vostoku 1. Sovětský kosmonaut Jurij Gagarin se stal prvním člověkem ve vesmíru. Mise ale neproběhla zcela podle plánu. Autobus drkotal po betonové silnici a pomalu se blí…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
08.04.2021

Narodnostnŷj vŷbor zasidav onlajn. Narodnostne vŷsŷlaňa sobi polipšŷť

V pjatnic’u 26-ho marca 2021-ho roku odbŷlo s’a spojene 39-te i 40-te zasidaňa Vŷboru pro narodnostnŷ menšŷnŷ i etničnŷ grupŷ Radŷ vladŷ Slovac’koj republikŷ pro ľuďskŷ prava, narodnostnŷ menšŷnŷ i rodovu rivnosť. Keďže v tim časi suť zaprova…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
08.04.2021

Kedy sa východniari dočkajú diaľnic? 

Diaľnica na Ukrajinu? Naša len pod Karpaty, poľská až do Kyjeva Mestám Košice a Prešov chýba málo a budú mať k dispozícii pohodlné obchvaty a s nimi lepšie pripojenie na diaľničnú sieť. V ich prospech hovorí tiež rebríček investičných pri…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
07.04.2021

Raději ruský Sputnik než čekat měsíce. Zájem Čechů o vakcínu je překvapivý

Podpora vakcíny Sputnik V je v Česku překvapivě vysoká. Pokud by jí úřady udělily výjimku, nechalo by si ji píchnout téměř čtyřicet sedm procent dotázaných, kteří dosud očkovací látku nedostali. Vyplývá to z dubnového průzkumu agentury STEM/MARK…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej

Naše obce

Zobraziť galérie

Ujko Vasyľ


Kamarat prychodyť na chatu ku ujkovi Vasyľovi.
-Chočeš čistyj taňir, čy mytyj...
-Čistyj...!
Maleňko pojily, maleňko popyly...
-A jakyj u ťim rozďil, čistyj abo mytyj..?!
-Čistyj - mačky vylyzaly...!
Zobraziť viac
Náhľad publikácie

Československý svět v Karpatech

Československý svet v Karpatoch

Čechoslovackyj svit v Karpatach

Reprezentatívna fotopublikácia
Objednať