Luhári sú všade rovnakí

09.01.2021


Médiá sa s Lučanským samy dostali na tenký ľad

Kam až majú zájsť niektorí ľudia so svojou hanebnosťou, aby ich ostatní úplne prestali počúvať? Aby ich slovám, napríklad preto, že sú to takmer výlučne zlomyseľné lži, neprikladali žiadny nadbytočný význam.

Ak predsa niekto sám nemôže už ani náhodou veriť tomu, čo hovorí, prečo by sa tým ktosi iný mal zaoberať? Zasadzovať to do akéhosi kontextu a čosi z toho ešte nebodaj vyvodzovať.

Jasné, že cieľová skupina takých ľudí sa vždy nájde, kľúčové však je, ako k nim pristupujú tí, pri ktorých sa dá predpokladať, že si aj v ťažkých obdobiach dokážu udržať aspoň zvyšky príčetnosti. Popri elitách (sic!) by to mohli byť trebárs ľudia v médiách, práve tu sa však dostávame na tenký ľad. O ktorých médiách sa ešte dá hovoriť ako o príčetných, pravda?

To, čo napríklad jeden kvázi štandardný plátok v súvislosti s Lučanského samovraždou dovolil bez jedinej kritickej výhrady predviesť bývalému novinárovi Žitnému, v podstate ani nemohol korunovať nikto iný ako Flašík.

Nebolo už žiadnym prekvapením, že na sociálnych sieťach sa s nimi okamžite začala predbiehať celá dezinfoscéna vrátane parlamentnej opozície, ktorá je ako celok už dávno jej neoddeliteľnou súčasťou.

Ako už nie je možné povedať, v čom sa Blahove názory líšia od Mazurekových, nedá sa vidieť ani rozdiel medzi nimi a, čo ja viem, Daňom a Vaskym. No a o tom je reč, že prečo by hociktorého z členov tejto homogénnej skupiny mal ktosi brať vážne až tak, že ich ide upokojovať rozsiahlou vysvetľovacou kampaňou či dokonca medzinárodnou vyšetrovacou komisiou.

Od prvej sekundy ani jeden z nich nepotreboval nič vysvetľovať. A už vôbec sa v médiách, ktoré sa aj naďalej chcú tváriť ako seriózne, nemali zaoberať akýmisi paralelami medzi samovraždou pravdepodobne skorumpovaného policajta a špinavým zavraždením bezúhonného novinára a jeho snúbenice.

Tým ľuďom, bez ohľadu na ich počet, mali byť maximálne tak vypísané výmenné lístky na psychiatriu, pričom vodcovia stáda mali byť jeden po druhom poučení aj o práve nevypovedať s dôvetkom, že okamžité sklapnutie sa dá považovať za poľahčujúcu okolnosť.

Sám Lučanský si taký cirkus okolo svojej smrti celkom isto nezaslúžil. Ako chlap stál za viac ako všetci jeho bonzáci dokopy. Zo strany zúfalcov, ktorí sa boja, že sú ďalší na rade, nejde o nič iné ako o zneužívanie jeho pamiatky na vyvolanie nepokojov.

Našinca nemohlo nijako prekvapiť, že za morom sa o čosi podobné pokúsil aj Trump. Vie, že luhári sú všade rovnakí. A rovnako by mal vedieť, že počúvať ich je ako vyjednávať s teroristami.

JAROSLAV RUMPLI
Autor je učiteľ a spisovateľ

Zdroj:
https://komentare.sme.sk/c/22569298/media-sa-s-lucanskym-sami-dostali-na-tenky-lad.html

Foto: Milan Lučanský. 
(Zdroj: FOTO SME - MARKO ERD)

Aktuality

Zobraziť všetky
14.01.2021

PF 2021

Mily i čestovanŷ, damŷ i panove, pryjmyte naše serdečne pozdravliňa, žyčiňa dobra, ščasťa. zdravľa i Božoho blahosloviňa ku prychodu novoho roku. Naj rik 2021 bude napovňenyj duchom porozumiňa i ľubvi. Ďakujeme, že ste i zostanete vjedno …
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
13.01.2021

Vojenská história č. 4/2020. Recenzia: KUŠTEK, Vladimír ČESKOSLOVENSKÝ SVET V KARPATOCH 2

RECENZIA: KUŠTEK, Vladimír  ČESKOSLOVENSKÝ SVET V KARPATOCH 2. Bratislava : ZIRS, o.z., 2019, 192 s. ISBN 978-80-973455-0-1. V septembri 2019 sme si pripomenuli sto rokov od oficiálneho pričlenenia Podkarpatskej Rusi k Československej rep…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
12.01.2021

Župa vyčlenila na dotačný program 4 milióny eur.  PSK žiadosti na regionálne projekty prijíma od 15. januára 

Tlačová správa Prešovský samosprávny kraj (PSK) v tomto roku prerozdelí v rámci svojho dotačného programu z vlastných príjmov 4 milióny eur. Žiadatelia sa o podporu môžu uchádzať v troch programoch: Výzve pre región, Výzve predsedu PSK a Mi…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
12.01.2021

V Uličskej doline sa boja, že prídu o živobytie

Spor o spôsob a rozsah ťažby dreva pri Starine sa stupňuje. ULIČ. V Uliči v Sninskom okrese sa v utorok pred Lesopoľnohospodárskym majetkom (LPM) protestovalo. Zamestnanci LPM Ulič, ale aj urbárnici a živnostníci, ktorých práca pre najväčš…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
11.01.2021

Za masovým odporom proti očkovaniu boli prešľapy politikov

Kde sa vzal taký strach z očkovania a odpor k vakcínam všetkého druhu? V našich končinách sa prejavil už pri prvom hromadnom očkovaní proti čiernym kiahňam pred vyše dvesto rokmi. S rastom všeobecného vzdelania a s rozvojom medicíny sa mala časo…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
11.01.2021

Profesor Čiampor: Výmysly o škodlivosti vakcín majú svoje cintoríny

Vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sa mohli pripraviť rýchlejšie ako predchádzajúce očkovacie látky proti iným infekčným ochoreniam v minulosti vďaka moderným metódam molekulárnej biológie. Toho sa obávať netreba. Problémy sú inde a môžeme si za n…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej

Naše obce

Zobraziť galérie

Ujko Vasyľ


Pjana Marča - dvi krajnosty:
Kandidat filozofičnych nauk i seksualna kycka...
Zobraziť viac
Náhľad publikácie

Československý svět v Karpatech

Československý svet v Karpatoch

Čechoslovackyj svit v Karpatach

Reprezentatívna fotopublikácia
Objednať