Najvyšší priemerný vek je v medzilaborskom okrese
REGIÓN. Priemerný vek žijúcich obyvateľov Prešovského kraja bol vlani 37,8 roka. Oproti roku 2014 sa mierne zvýšil, o 0,3 roka a oproti roku 2005 až o 2,7 roka. Priemerný vek mužov v kraji dosiahol 36,4 roka, čo bolo o 2,8 menej v porovnaní s priemerným vekom žien. Najstarším okresom s priemerným vekom 41,8 roka bol medzilaborský a najmladší kežmarský.
V okrese Humenné bol priemerný vek muža 38,9 roka a ženy 41,7. Najpočetnejšiu skupinu tvorili obyvatelia vo veku 36 rokov. Viac ako 100 rokov sa dožili tri ženy. Najmenší počet obyvateľov predstavoval predproduktívny vek (0-14), a to 13,7%, o 0,4% viac tvorili ľudia v poproduktívnom veku (65 a viac). Najviac obyvateľov bolo v produktívnom veku (15-64), a to až 72,2% obyvateľov.
V okrese Snina bol priemerný vek muža a ženy na rovnakej úrovni ako v humenskom, avšak najpočetnejšou skupinou boli obyvatelia vo veku 27 rokov a iba jeden obyvateľ mal viac ako 100 rokov. Rovnako aj v tomto okrese bolo najmenej obyvateľov v predproduktívnom veku, 13,5%, potom nasledoval poproduktívny, ktorý predstavoval 14,3%. Produktívny vek tvoril 72,3% obyvateľov.
V Medzilaborciach dosiahol priemerný vek muža 39,6 roka, pri čom priemerný vek ženy bol 43,9. Najpočetnejšou skupinou boli obyvatelia vo veku 41 rokov. Aj v tomto okrese bol iba jeden človek vo veku nad 100 rokov. Počet obyvateľov v predproduktívnom veku predstavoval najnižší po čet – 14,5%, v poproduktívnom 18,1% a v produktívnom veku 67,5%.
-red
Aktuality
Zobraziť všetkyDve percentá, jeden spoločný cieľ
Pozvánka na premiéru: Predavač dažďa / Продавач доджу
Lemkovia vytvárajú „Hołos“. O kultúre, ktorá nezanikla
PSK: Týždeň slovenských knižníc ponúkne besedy, výstavy, workshopy, kvízy aj kino medzi knihami
Ivan Soták *1929 †2026
Před 35 lety vznikla Společnost přátel Podkarpatské Rusi
Naše obce
Zobraziť galérieUjko Vasyľ
Ujko Vasyľ davať rozumy:
- Paribici, ale pozir na takyj trapnyj pocit/čuťťa... Rano vstavať ďivka z postely, oblikať soj vašu košuľu na hole ťilo - viťaznyj prapor na dobytu pevnosť - i vkaže sja, že je ji mala v plečoch...!