Fotosúťaž Choď a foť 2023 čaká na zábery

10.03.202311. ročník súťaže o najkrajšie zábery Prešovského kraja
Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska vyhlásila 11. ročník obľúbenej fotografickej súťaže Choď a foť. Súťaž je určená amatérskym i profesionálnym fotografom. Ich úlohou je zachytiť krásy a zaujímavosti Prešovského kraja.

Fotografická súťaž o najkrajšie zábery Prešovského kraja má za sebou už desať úspešných ročníkov a záujem o ňu každoročne narastá. V predošlom ročníku súťažilo 548 fotografií od 127 autorov. Za desať ročníkov bolo do súťaže prihlásených vyše 1400 záberov. Obľúbená súťaž každý rok vrcholí vernisážou a putovnou výstavou finálových fotografií.

O víťazoch rozhodne odborná porota, ktorej bude opäť predsedať známy fotograf Jano Štovka (MQEP). Každoročne sú členmi poroty zvučné mená uznávaných fotografov, ľudí z umeleckej sféry i showbiznisu. K porotcom patrili napríklad Martin Krystýnek (MQEP), Vít Mádr, Filip Kulišev (MQEP a FBIPP), Ivan Čaniga (MQEP), Marián Kuric (APFSR) či spevák Peter Bič a moderátor Milan Junior Zimnýkoval. Inak tomu nebude ani v tomto roku.

Každý fotograf môže prihlásiť 6 snímok do šiestich kategórií emailom chodafot@severovychod.sk alebo doručiť do sídla KOCR Severovýchod Slovenska do 15. októbra 2023. 

Súťažné kategórie 2023:
Príroda
Kultúra, tradície a história (vrátane špeciálnej ceny za fotografie hradu Šariš)
Šport a voľnočasové aktivity
Black&white
Človek a kraj (portréty, zaujímavé fotografie zo života bežných obyvateľov kraja)
Architektúra (fotografie stavieb - interiér, exteriér)
Fotografie vo všetkých kategóriách musia byť zhotovené na území Prešovského kraja.

KOCR Severovýchod Slovenska vyhlási aj počas aktuálneho ročníka súťažeGrand Prix, Cenu predsedu poroty, Cenu Severovýchod Slovenska a Cenu verejnosti. Novinkou tohto ročníka je Cena hradu Šariš, ktorú získa najkrajšia fotografia hradu Šariš v rámci kategórie 2. Kultúra, tradície a história.
Pravidlá súťaže Choď a foť 2023

Organizátorom súťaže Choď a foť 2023 (ďalej len „súťaž“) je Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.

Do súťaže sa môžu zapojiť amatérski aj profesionálni fotografi.
Fotografia zaslaná do súťaže musí byť dielom autora, ktorý ju do súťaže prihlásil.
Do súťaže je možné prihlásiť fotografie digitálne a tiež naskenované fotografie z kinofilmu.
Fotografie musia byť vo vysokom rozlíšení, vo formáte JPG (JPEG), tak, aby bolo možné fotografiu zväčšovať na formát A3 – s minimálnym rozlíšením 1600 bodov (pixelov) na dlhšej strane na 300 dpi.
Do súťaže môže jeden autor poslať spolu maximálne 6 fotografií.

Súťaž sa vyhlasuje v šiestich kategóriách: 1. Príroda, 2. Kultúra, tradície a história, 3. Šport a športové aktivity, 4. Black & white, 5. Človek, 6. Architektúra.
Fotografie vo všetkých kategóriách musia byť zhotovené výlučne na území Prešovského kraja do 15. 10. 2023.
Súťažné fotografie je potrebné zaslať do 15. októbra 2023 do 23:59 hod. elektronicky na e-mail: chodafot@severovychod.sk (prípadne cez úložisko). Fotografie je možné doručiť aj na digitálnych nosičoch CD alebo DVD osobne alebo poštou na adresu: KOCR Severovýchod Slovenska, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov.

K súťažným fotografiám je potrebné uviesť:
– meno a priezvisko autora,
 – vek autora,
 – miesto bydliska autora, kontakt (mail, tel. číslo),
 – názov fotografie,
 – popis k fotografii – miesto a dátum vzniku,
 – názov príslušnej súťažnej kategórie                                                                   

Po zaslaní fotografií na mailovú adresu chodafot@severovychod.sk, bude autorovi fotografií doručený mail s formulárom, v ktorom potvrdí súhlas s Pravidlami súťaže a s ochranou osobných údajov (GDPR). V prípade zaslania fotografií z jednej mailovej adresy viac krát, príde autorovi na jeho mailovú adresu potvrdenie súhlasu s Pravidlami súťaže a s ochranou osobných údajov (GDPR) iba raz.
Organizátor súťaže si vyhradzuje právo podľa počtu a kvality súťažných fotografií presunúť súťažné fotografie do inej kategórie, udeliť v rámci kategórie viac ocenení, prípadne v kategórii neudeliť žiadne ocenenie.

O víťazoch súťaže rozhodne odborná porota. Jedného víťaza si zvolí aj verejnosť hlasovaním na Facebook profile KOCR Severovýchod Slovenska.          

Zaslaním fotografie dáva súťažiaci organizátorovi súťaže a spoluorganizátorovi súťaže – Prešovskému samosprávnemu kraju súhlas na použitie diela v rozsahu jeho zverejnenia, archivácie, reprodukcie a publikovania diela s uvedením autora fotografie, bez nároku autora na odmenu, na ktorú mu vzniká nárok podľa § 19 ods. 2 zákona č. 185/2015 Z. z. o autorskom práve. Akceptácia tohto dojednania sa považuje za akceptáciu bezodplatnej licencie.
Zaslaním fotografie autor súhlasí s podmienkami a pravidlami súťaže.
 
Na ocenených fotografov opäť čakajú zaujímavé ceny. Víťaz Grand Prix sa môže tešiť na kvalitné turistické topánky od slovenskej spoločnosti BOSP. Víťaz špeciálnej ceny od hradu Šariš si vychutná stredovekú večeru pre dvoch s kráľom Belom IV. na hrade Šariš. Vyhodnotenie súťaže bude spojené s vernisážou už tradičnej putovnej výstavy finálových fotografií, ktorá každoročne zavíta na mnohé miesta nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

zdroj:
https://www.severovychod.sk/clanok/fotosutaz-chod-a-fot-2023

Aktuality

Zobraziť všetky
30.04.2023

2% z Vašich daní. Uchádzame sa o Vašu priazeň

Združenie  inteligencie Rusínov  Slovenska IČO: 31 770 746 právna  forma:  občianske  združenie IBAN: SK5509000000005146855776  kontakt:  rusyn@centrum.sk    Oblasť pôsobenia: kultúra, kultúrno-osvetová činnosť  ******* Informácie o u…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
30.03.2023

Seriál STALO SA PRED 105 ROKMI (a)...

105. VÝROČIE VZNIKU SPOLOČNÉHO ŠTÁTU ČECHOV, SLOVÁKOV A RUSÍNOV.  VERSAILLSKA MIEROVÁ ZMLUVA 1919-2019. Začlenenie PODKARPATSKEJ RUSI do ČSR 20. decembra 1916 Na ponuku ústredných mocností reagoval prezident USA W. Wilson. Obrátil sa ku v…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
29.03.2023

Posledný zhasne... 

„Amerikán“ Warhol z rodiny emigrantov preslávil Medzilaborce, tie sa dnes vyľudňujú (reportáž) Medzilaborce sú jedným z miest, ktoré ukazujú príčiny vysokej popularity populistov a extrémistov. Odišiel odtiaľ každý šiesty. Primátor spomína ep…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
28.03.2023

Vojna na Ukrajine môže pomôcť rozvoju Zemplína

V hre je diaľnica Bratislava – Užhorod aj nové hraničné prechody Slovensko-ukrajinské pohraničie by sa donedávna dalo nazvať perifériou Európy, čo veľmi zaujímavo opísal Andrej Bán vo svojej knihe Slon na Zemplíne. Ruská agresia, ktorá sa …
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
27.03.2023

Ivan Pop: Osobnosti našich dějín - GRABAR (Dobrjanská) Olga Adolfovna

  GRABAR (Dobrjanská) Olga Adolfovna  (pseudonym Olga Chrabrová) (*25.12.1843, Banská Šťavnica, dnes Slovensko - † květen, 1930, Moskva, Rusko), rusínská politička rusofilského směru. Dcera rusínského politika A. Dobrjanského, manželka poslance u…
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej
13.03.2023

Keď pripadla Podkarpatská Rus Sovietskemu zväzu, desať rokov sa nemohli vysťahovať za otcom do Československa

Za socialistickou železnou oponou existovala ešte jedna železná opona. Práve tá rozdelila rodinu Popovičovcov z Mukačeva na desať rokov. Otec žil v Bratislave, jeho manželka s tromi deťmi zatiaľ živorila len kúsok za československou hranicou, v …
Kategória: Aktuality
Čítať ďalej

Naše obce

Zobraziť galérie

Ujko Vasyľ


Operatorku "Seks po telefoňi" znasylnyly z neznamoho telefoničnoho nomera...
Zobraziť viac
Náhľad publikácie

Československý svět v Karpatech

Československý svet v Karpatoch

Čechoslovackyj svit v Karpatach

Reprezentatívna fotopublikácia
Objednať