6.ročník Rusyn Cupu ovládli Rusini z Chorvátska

6.ročník Rusyn Cupu ovládli Rusini z Chorvátska
04.03.2019

V sobotu 2.3.2019 sa uskutočnil v mestskej športovej hale Mier v Bardejove 6. ročník medzinárodného futsalového turnaja Rusyn Cup. Zúčastnili sa ho mužstvá  postupujúce z kvalifikačných turnajov v Bratislave, Starej Ľubovni, Svidníku, Michalovciach a Ruskom Krsture(Srbsko). Celkovo sa do 6. ročníka zapojilo 35 tímov z troch štátov: Slovenska, Srbska a Chorvátska.

O putovnú trofej Rusyn Cup sa v Bardejove malo možnosť stretnúť celkovo 16 tímov:
Braca Rusini (Ruski Krstur, Srbsko), NK Rusin Mikluševci (Chorvátsko), Keresturski Betjare (Ruski Krstur, Srbsko), Svidník, Kooperácia FU (Stará Ľubovňa), Ferino Team (Bratislava), Amater Club (Prešov), Šambrinci (okr. Stará Ľubovňa), Lifedekor (Stará Ľubovňa), I-STAR (Prešov), Zapovci (Stropkov), Pusinky (Svidník), Cernina (okr.Svidník), Dream Team (Medzilaborce), Peaky Blinders (Ubľa, okr.Snina a víťazi 5. ročníka TJ Dujava Chmeľová (okr. Bardejov).

Turnaj začal skupinovou fázou, nasledovalo štvrťfinále, semifinále a finále. Zo skupín do ďalších súbojov postúpili mužstvá TJ Dujava Chmeľová, ktorá sa stretla s mužstvom Lifedekor, NK Rusin Mikluševci s tímom I-Star , mužstvo Dream Team sa stretlo s Pusinkami a mužstvo Svidník hralo štvrťfinále s Ferino Team.

Výsledky vzájomných zápasov rozhodli, že medzi štyri najlepšie mužstvá sa dostali TJ Dujava Chmeľová, NK Rusin Mikluševci, Pusinky a Svidník. Minuloroční šampióni prehrali v zápase s NK Rusin Mikluševci po predlžení 1:2 a ďalej súťažili už len o tretie miesto. Svidnícke derby Pusinky-Svidník skončilo v prospech Svidníka, ktorý vyhral 0:1.
 
V zápase o tretie miesto nastúpili proti sebe TJ Dujava Chmeľová s Pusinkami a po jednoznačnom výsledku 6:0 sa medzi prvé tri mužstvá dostali minuloroční víťazi z Chmeľovej. Finále o prvé miesto patrilo mužstvám NK Rusin Mikluševci a Svidníku. Mikluševci podobne deklasovali Svidník 5:1, čím si futbalisti z Chorvátska zabezpečili celkové víťazstvo na 6. ročníku turnaja o putovný pohár Rusyn Cup.

Najlepším strelcom turnaja sa stal Michal Južanin(Svidník), najlepším brankárom Josip Štrbo (NK Rusin Mikluševci) a najlepším hráčom turnaja Matej Varjan (TJ Dujava Chmeľová).

Turnaj sa konal s podporou mesta Bardejov. Taktiež turnaj podporili rádio rusyn FM, OZ molody.Rusyny, Birell, ML Bardejov, IT Business, Tenty.sk, Aquaruthenia a MD Electric.

Rusyn Cup je futsaloý turnaj Rusínov a ich priateľov. Vznikol v roku 2013 v Bratislave, kde sa ho zúčastnilo 6 mužstiev. Pre veľký záujem sa turnaj rýchlo rozrastá a teší sa vysokej futbalovej úrovni.  Motiváciou je veľká putovná trofej, na ktorej sú mená hráčov víťazných tímov.

Martin Jamroškovič
www.rusyncup.com
www.rusyn.sk
Naspäť na aktuality